Wiesbaden, junij 2013

4. MEDNARODNO SREČANJE PROJEKTA TunY V NEMČIJI (25.6.-27.6.2013)

Zadnji teden v juniju in prvi teden šolskih počitnic, smo se učenke in učiteljice naše šole, udeležile 4. mednarodnega srečanja v Wiesbadnu, na gimnaziji Elly-Heuss. Tema tokratnega srečanja je bila »digital«.

Srečanja smo se udeležile učiteljice Irena Babnik, Katja Cedilnik in Nives Testen ter učenke Elena Atanaskoska, Jelena Crnomarković, Ana Farič in Lana Donoša.

NEDELJA
Zjutraj smo še zadnjič pomahali domačim in vlak nas je odpeljal dogodivščinam naproti – proti Nemčiji. Dekleta so bila dobro razpoložena in njihovo glasno čebljanje in smeh so napolnili vagon. Tudi dolga vožnja jim ni načela veselega pričakovanja. V Frankfurt, kjer smo prespale prvo noč,  smo prispele šele pozno zvečer.

    

PONEDELJEK
Po zajtrku smo si ogledale  mesto, ob 12h pa smo se na železniški postaji že sestale s predstavnikom nemških učiteljev in grško ekipo, od koder smo se odpeljali proti Wiesbadnu.
V šoli gostiteljici smo se srečali s starši in učenci, ki so prevzeli naša dekleta.

    

TOREK
Srečanje se je začelo z uvodno prireditvijo, katere vsebina se je navezovala na osrednjo temo srečanja – digitalizacija družbe, s poudarkom na Y-generaciji. Svečanost dogodku je priigral šolski orkester, težo pomembnosti pa dodalo predavanje o sodobnih medijih in medijski pismenosti.
Uradnemu uvodu so sledile delavnice za učitelje in učence. Učenci so se najprej predstavili, kasneje pa so, na podlagi dnevnih zapiskov o rabi digitalnih pripomočkov, ki so jih pridobili doma, raziskali in prikazali specifičnost uporabe posameznih medijev za prisotne države.
Po opoldanskem odmoru in kosilu so učenci raziskovali rabo interneta ter vrednotili vpliv sodobnih medijev na družbo.
Učitelji pa so pregledali in ovrednotili delo, ki so ga opravili pred srečanjem in se pogovorili o novih nalogah.
V popoldanskih urah so nam gostitelji pripravili presenečenje. S turističnim vlakcem so nas popeljali na ogled mesta in njegovih najrazkošnejših četrti.

    

SREDA
Tudi tretji dan našega bivanja je bil zelo delaven. Dopoldan so učenci v prvem delu ustvarjali in raziskovali poezijo, v drugem delu so predstavili izsledke delavnic o uporabi, vplivih in posledicah sodobnih medijev na družbo, predvsem na generacijo Y.
Učitelji so pripravljali naloge in opravljali še zadnje razgovore in dogovore za naslednje srečanje na Portugalskem.
Popoldan smo se učitelji in učenci podali na potep po Frankfurtu.

    

ČETRTEK
Zadnji dan našega bivanja v Nemčiji je bil namenjen odkrivanju in ogledu okoliških znamenitosti. Ogledali smo si vinogradniško področje in mestece Rüdesheim ob reki Ren, ki je zaradi svojega pomena del Unescove kulturne dediščine, mogočni spomenik Niederwalddenkmal, ki predstavlja temelje in zvezo vseh Nemcev, grad Rheinstein, uživali na rečni plovbi in se predajali lepotam okoliške pokrajine.

    

PETEK
Prehitro je prišlo slovo od gostiteljev, ki so se izkazali in srčno skrbeli za nas. Zato so se marsikomu ob slovesu orosile oči in tudi kakšna solzica ni manjkala. Težko se je bilo posloviti in povezovala nas je misel, da se bomo še kdaj srečali, morda že na prihodnjem, 5. srečanju na Portugalskem.
Polne vtisov, novih spoznanj in življenjskih izkušenj, smo se zgodaj zjutraj odpravile na dolgo in naporno potovanje z vlakom, nazaj v domovino.

    

Za TunY projektni tim učencev in učiteljev OŠ Nove Fužine
Nives Testen

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja